Ogłoszenia duszpasterskie

Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry,

1.   Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy (29 marca). Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Szczur, kapłan diecezji sandomierskiej, wieloletni misjonarz na Alasce. Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi w niedzielę według porządku niedzielnego. W poniedziałek, wtorek i w środę Msze Święte z naukami dla dorosłych o godzinie: 7.00; 10.00; 18.30; dla dzieci o 16.30. Spowiedź podczas każdej Mszy Świętej rekolekcyjnej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie przed kościołem.

2.   Dzisiaj, jak również  w Niedzielę Palmową Panie z Kół Żywego Różańca będą zbierać do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.   W Niedzielę Palmową dzieci i młodzież będą sprzedawać palmy. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację kolonii letnich dla dzieci naszej parafii.

4.   Najbliższa sobota to pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

5.   Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Będzie to również pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która zakończy się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. Po koronce spotkanie dla żeńskich Kół Żywego Różańca, a po wieczornej Mszy Świętej dla męskiego Koła Żywego Różańca.

6.   Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:

Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek o godz. 17.30;

Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży w piątek o godz. 18.30;

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.30.


Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry,

1.   Jutro obchodzimy Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP, która jest przeniesiona z dnia dzisiejszego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. Po rannej Mszy Świętej litania i modlitwy do św. Józefa.

2.   W sobotę, 25 marca przypada w Kościele Uroczystość Zwiastowania

3.   Pańskiego. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

4.   Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za tydzień w V Niedzielę Wielkiego Postu (26 marca) i potrwają do środy (29 marca).

5.   Za tydzień w niedzielę, jak również  w Niedzielę Palmową Panie z Kół Żywego Różańca będą zbierać do puszek ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6.   W Niedzielę Palmową dzieci i młodzież będą sprzedawać palmy. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację kolonii letnich dla dzieci naszej parafii.

7.   W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami miasta rozpocznie się po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.30.

Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17.30.

8.   We czwartek, 23 marca w godz. 9.30 – 13.30 przy Urzędzie Miasta Akcja Krwiodawstwa.