poniedziałek, 22 czerwca 2026

Miesiąc czerwiec został poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa, ponieważ serce jest symbolem Jego miłości do człowieka. Kult ten rozwinął się szczególnie po objawieniach św. Małgorzata Maria Alacoque w XVII wieku, a później został rozpowszechniony w całym Kościele.

Co daje udział w czerwcowym?

* Uczy zaufania do Jezusa.
* Pomaga odkrywać Jego miłość 
i miłosierdzie.
* Zachęca do nawrócenia i przebaczenia.
* Umacnia w codziennych trudnościach.

Centralną modlitwą nabożeństwa jest Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w której rozważamy różne przymioty i dary Serca Jezusowego.

Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry,

1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Złożone podczas poświęcenia samochodów ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Do poświęcenia samochodów podjeżdżamy ul. Kościelną od strony cmentarza. Osoby, które zaparkowały pojazdy przy ul. Zgoda i na parkingu przy plebanii prosimy o poczekanie na księdza, który tam podejdzie i poświęci samochody.

2. W środę, 24 czerwca obchodzimy w kościele Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach do Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

4. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) zostanie zmieniony porządek niedzielnych Mszy Świętych. Msze Święte będą odprawiane o godzinie: 7.30; 10.00; 11.30 i 18.00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą.