sobota, 20 kwietnia 2024

Misericordias Domini in aeternum cantabo

Niedziela IV Wielkanocna B

Jak zostać dobrym przywódcą?
Trzeba uczyć się od Najlepszego.

Ewangelia (J 10, 11-18)
Słowa Ewangelii
według Świętego Jana

Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».

Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry,

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 1048 rocznicę Chrztu Polski. Niech ta rocznica skłoni nas do modlitwy w intencji Ojczyzny oraz o poszanowanie na polskiej ziemi życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10.15 spotkanie dla rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii Świętej.

3. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Grecji w zakrystii mogą odbierać program tego wyjazdu.