wtorek, 26 października 2021


 


   Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry,

1.   Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane codziennie o godz. 17.30.

2.   Przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe i na zbiorową Mszę Świętą listopadową.  Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych będziemy się modlić w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Od godz. 7.00 będziemy wyczytywać imiona zmarłych, a o godz. 7.30 będzie odprawiona Msza Święta z prośbą o ich zbawienie. Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będziemy się modlić: 01 listopada na cmentarzu o godz. 13.00. Msza Święta zbiorowa listopadowa za zmarłych będzie odprawiana przez cały listopad: w niedziele o godz. 7.30, a w dni powszednie o godz. 18.00.

3.   Już dzisiaj podajemy porządek Mszy Świętych i nabożeństw w Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie odprawiana Msza Święta na cmentarzu. Na cmentarzu nabożeństwo wypominkowe (wypominki jednorazowe) rozpocznie się o godz. 13.00 przy głównej bramie cmentarza.

4.   Przypominamy o konieczności opłacenia grobu przez te osoby, które zakupiły plac pod grób przed 2001 rokiem. Taką opłatę za grób należy uiszczać, co 20 lat. Podczas robienia porządków na cmentarzu pamiętajmy o wyrzucaniu śmieci do kontenerów, a wypalonych wkładów do pojemników. Prosimy również, żeby nie zostawiać starych wiązanek na grobach, o które nikt się nie troszczy. Zgodnie z ustawą o cmentarzach po upływie odpowiedniego czasu takie groby będą przeznaczone pod ponowny pochówek.